Nowy sposób autoryzacji płatności kartą w Internecie
Szanowni Państwo, realizacja transakcji internetowych kartami płatniczymi Banku Spółdzielczego w Łańcucie odbywa się z wykorzystaniem zabezpieczeń 3D Secure. Zabezpieczenia te umożliwiają potwierdzanie transakcji internetowych, polegające na:

  • podaniu przez Posiadacza rachunku/Użytkownika karty Hasła 3D Secure (Visa - pod nazwą Verified by Visa; MasterCard - pod nazwą MasterCard, SecureCode) otrzymanego na zdefiniowany przez Posiadacza karty w Banku numer telefonu komórkowego stanowiącego zabezpieczenie transakcji dokonywanych w Internecie u akceptantów oferujących korzystanie z tego typu zabezpieczenia;
  • podaniu przez Posiadacza rachunku/Użytkownika karty Kodu PIN 3D Secure jako drugiego zabezpieczenia stanowiącego zabezpieczenie transakcji dokonywanych w Internecie u akceptantów oferujących korzystanie z tego typu zabezpieczenia.


W obecnej chwili każdy klient otrzymując nową kartę ma domyślnie włączoną usługę 3D Secure z jednym czynnikiem uwierzytelnienia tj. hasłem 3D Secure. Aktywacja drugiego czynnika (PIN‑u) jest możliwa po zalogowaniu się do portalu Kartosfera. W zakładce „3D Secure”, można ustawić Kod PIN 3D Secure do transakcji internetowych. Kod będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych oraz wydanych w przyszłości kart.

Od początku 2021 roku mogą być wymagane przez akceptantów dwa czynniki uwierzytelnienia. W związku z tym Klienci będą musieli zdefiniować dodatkowo kod PIN, aby realizować transakcje z zabezpieczeniem 3D Secure. W przypadku, gdy Klient nie ustali własnego kodu PIN do transakcji internetowych w Kartosferze, po 01.01.2021 r. transakcja może nie zostać uwierzytelniona a tym samym będzie nieskuteczna.

W celu aktywowania w/w zabezpieczeń 3D Secure niezbędne jest zdefiniowanie w placówce sprzedażowej Banku aktualnego numeru telefonu komórkowego, na który będą wysyłane Hasła 3D Secure do autoryzacji transakcji internetowych kartą oraz hasła do pierwszego zalogowania się celem aktywowania tego zabezpieczenia na portalu kartowym.

W celu zarejestrowania się w portalu kartowym Klient powinien:

  • wejść na stronę internetową portalu kartowego: www.kartosfera.pl
  • podać numer PESEL
  • wpisać otrzymane na numer telefonu komórkowego hasło do pierwszego zalogowania się w portalu kartowym.


Jeżeli Klient powyższe czynności ma już za sobą, aby móc wykonywać płatności kartą w Internecie po 01.01.2021 r., powinien ustalić w portalu Kartosfera kod PIN do transakcji internetowych, zgodnie z załączoną poniżej instrukcją. Załączyliśmy również sposób postępowania podczas dwuskładnikowej autoryzacji operacji kartą w Internecie.

Wierzymy, że dodatkowe zabezpieczenie, które wynika z wymogów nadzorczych instytucji finansowych przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa transakcji oraz Państwa zadowolenia z naszych usług. W razie jakichkolwiek pytań nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z Podręcznikiem użytkownika portalu Kartosfera, który dostępny jest na stronie www.kartosfera.pl.

Załączniki:
Jak nadać PIN w Kartosferze
Uwierzytlenienie transakcji


Copyright © Bank Spółdzielczy w Łańcucie

strony internetowe rzeszów